Powrót do: Hobby budowlańca

Wózki spacerowe - przydatne informacje dla rodziców


Wózki spacerowe tak zwane "spacerówki" to nieodłączny element wyposażenia każdego rodzica. Kiedy dziecko zaczyna wyrastać z gondoli, czas na poszukiwanie odpowiedniej spacerówki. Każdy producent wózków dla dzieci posiada nie jeden typ takiego pojazdu w swojej ofercie. Na co warto zwrócić uwagę, szukając wózka spacerowego dla swojego dziecka?

Cena wózka spacerowego

Na początek szczęśliwi rodzice, których pociecha już niedługo zapragnie oglądać świat z pozycji siedzącej, powinni określić budżet, jaki są w stanie lub po prostu chcą na spacerówkę wydać. Każdy producent wózków dla dzieci ma w swojej ofercie przynajmniej kilka modeli w różnych cenach do wyboru. Nawet najbardziej wymagający rodzice znajdą model idealny dla swojego dziecka. 

Waga wózka, czyli kolejne bardzo ważne kryterium

Wozki_spaceroweWaga wózka to zwykle nie jest pierwsze, o czym myślą rodzice, szukając go. Jest to wielki błąd, bo od wagi spacerówki w dużej mierze zależy komfort jej użytkowania.

Zbyt ciężki wózek to utrapienie dla rodziców, kiedy muszą kilka razy na dzień spakować i wypakować go na przykład z samochodu. Warto więc zastanowić się nad tym dłużej i oszacować czy spacerówka będzie z nami dużo podróżować, czy jej użytkowanie będzie bardziej stacjonarne.

Osobną kwestią jest wybór spacerówki pod kątem podróżowania samolotem. Nie każdy producent wózków dla dzieci posiada model odpowiednio lekki, zgrabny i trwały. W takim przypadku warto szukać spacerówki stworzonej typowo do tego celu. 

Przeznaczenie wózka

Rodzice muszą zdecydować także, jakie będzie przeznaczenie nowego pojazdu. Mowa nie tylko o wyżej wspomnianym już przewożeniu wózka samochodem, czy podróżowaniu z nim samolotem. Trzeba wziąć pod uwagę także to czy dziecko korzystać z wózka będzie codziennie, czy też od czasu do czasu. Ważne są także dystanse i warunki, w jakich będą one pokonywane.

Jeśli wózek ma służyć dzień za dniem, warto by był wytrzymały, miał porządne koła i był najbardziej wygodny i dostosowany do dziecka. W tym przypadku nie bez znaczenia jest także miejsce na ewentualne zakupy czy torbę z rzeczami pociechy.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.