Powrót do: Wyposażenie domu

Onyx kamień naturalny


Kamień naturalny Onyx

Kamienie naturalne są coraz wykorzystywane jako materiały do tworzenia przepięknych dekoracji we wnętrzach budynków. Są one bowiem niezwykle wytrzymałe, a ich wzornictwo jest bardzo bogate, dlatego można dopasować je do wielu aranżacji.

Szczególnie ciekawym kamieniem jest onyx https://salonmarbella.pl/blog/onyx-kamienie-onyks-kamien/, ponieważ wyróżnia się na tle innych kamieni dużą różnorodnością w kwestii kolorystyki oraz wzornictwa. Praktycznie każda płyta wycięta z tego kamienia jest oryginalna, ponieważ posiada indywidualny wzór, którego nie da się podrobić.

Cechą, za którą onyx jest również uwielbiany, jest zdolność do przepuszczania światła, dlatego bardzo efektownie można podświetlać ten materiał. 

Jaki cechami charakteryzuje się onyx?

Onyx_kamien_naturalnyOnyx jest kamieniem, który jest bardzo twardy, co daje mu wiele zastosowań. Tak naprawdę jest to odmiana chalcedonu, czyli bardzo znanego i lubianego kamienia.

Onyx jest materiałem odpornym na wilgoć oraz wysokie temperatury dlatego może być stosowany w łazienkach, oraz jako obudowy kominków. Minusem tego kamienia jest jednak to, że nie wytrzymuje on niskich temperatur, przez co nie nadaje się za bardzo do stosowania na zewnątrz.

Kamień ten można z łatwością rozpoznać po warstwowej i równoległej strukturze, która jest porozdzielana białymi i brązowymi liniami. Onyx występuje w  takich kolorach jak czarny, biały, niebieski, beżowy, zielony, żółty, kremowy, pomarańczowy czerwony oraz różowy. 

Zastosowanie onyxu

Onyx jest materiałem stosowanym najczęściej jako dekoracyjne wykończenie ścian, ponieważ po podświetleniu, wygląda wprost niesamowicie.

Często można go spotkać również na blatach w różnych pomieszczeniach. Dzięki temu, iż jest to materiał łatwy w obróbce, można mu nadawać wiele różnych kształtów. Często jest także stosowany w łazienkach oraz innych pomieszczeniach z ogrzewaniem podłogowym, ponieważ bardzo dobrze oddaje on ciepło.

Nawet duże płyty tego materiału łatwo można zamontować, dlatego też często spotykany jest w recepcjach hoteli. Niezależnie gdzie zostanie umieszczony ten materiał, na pewno nada pomieszczeniu niesamowitego klimatu.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.