Powrót do: Klamki

Naturalne kosmetyki do higieny intymnej łagodne i skuteczne


Naturalne kosmetyki do higieny intymnej to codzienna troska o najdelikatniejsze obszary ciała. Prawidłowo dobrana zapewnia barierę ochronną dla mikroorganizmów, pielęgnuje skórę i łagodzi podrażnienia. Zobacz, co ma do zaoferowania bogactwo natury i poznaj roślinną pielęgnację miejsc intymnych!

Dlaczego naturalne kosmetyki do higieny intymnej to dobre rozwiązanie?

Do najważniejszych aspektów dbania o dobrostan miejsc intymnych należy zaliczyć:

  • łagodne oczyszczanie skóry,
  • nawilżanie i utrzymywanie pH,
  • rozwój dobroczynnej flory bakteryjnej,
  • kojenie podrażnień.

Kosmetyki dedykowane tym obszarom ciała nie powinny zawierać zbędnych substancji zapachowych czy barwników. To niepotrzebne dodatki narażające na powstanie reakcji alergicznej czy podrażnienia. Produkty do miejsc intymnych powinny ponadto cechować się prostotą składu i bezpieczeństwem. To właśnie cechy naturalnych kosmetyków do higieny intymnej! Czerpią z natury to, co najlepsze i chronią barierę ochronną skóry.

Nie zawierają konserwantów i bazują na łagodnych substancjach myjących. Pozbawione są także silikonów i parabenów, a ich bezpieczeństwo potwierdzają badania dermatologiczne.

Ekologiczne preparaty do miejsc intymnych - poznaj ich składniki

Choć wybór naturalnych kosmetyków do higieny intymnej staje się coraz bogatszy, większość producentów nieustannie stawia na sprawdzone kompozycje składowe.

Do składników wiodących prym należy zdecydowanie kwas mlekowy. Substancja ta dba o utrzymanie fizjologicznego, lekko kwaśnego pH, co sprzyja rozwojowi dobroczynnej flory bakteryjnej. Tym samym ma zdolność całodniowej ochronny stref intymnych. Kwas mlekowy to także humektant, co sprawia, że skóra pozostaje nawilżona.

Drugim składnikiem często występującym w naturalnych kosmetykach do higieny intymnej jest d-panthenol. Substancja ta koi i łagodzi podrażnienia, zwiększając uczucie komfortu na skórze. Jest szczególnie ważny w przypadku tendencji do powstawania otarć i drobnych ran. Szybko i długotrwale przynosi ulgę.

Naturalne kosmetyki do higieny intymnej mogą pochwalić się zawartością certyfikowanych, roślinnych substancji myjących. Skutecznie i delikatnie usuwają zanieczyszczenia, nie ingerując w lipidową warstwę ochronną. Oczyszczają skórę bez wymywania z niej ważnych składowych, a to zapewnia uczucie świeżości na dłużej.

Troska o strefy intymne to przede wszystkim zapobieganie infekcjom i łagodna pielęgnacja delikatnych okolic. Odstaw perfumowane, kolorowe kosmetyki na rzecz tego, co z natury najlepsze!

Znajdź na: Novakosmetyki.pl/pl/47-naturalne-kosmetyki-do-higieny-intymnej
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.