Powrót do: Produkcja, Budownictwo

Popularne materiały na ścianki działowe i sufity gipsowe


Podwieszane sufity gipsowe są coraz bardziej popularną formą wykończenia wnętrz i tworzenia wyjątkowych aranżacji. Poza tym, że tworzą przyjemną aranżację wnętrza, mogą być także wykorzystywane przy obniżaniu pomieszczenia, maskowaniu nierówności czy maskowaniu instalacji. Planując takie rozwiązanie w swoim domu, warto się wcześniej zorientować w jakiej kolejności będą wykonywane prace. 

Sufit gipsowy, czy ścianka działowa - co w pierwszej kolejności?

Projektując pomieszczenie ze ścianką działową i podwieszanym sufitem, trzeba się trzymać pewnego ustalonego schematu. Jest to niezbędne, jeżeli konstrukcja ma być stabilna i dobrze zaizolowana. Sprawdzoną metodą w łączeniu tych elementów konstrukcyjnych, jest ta która zaczyna się od postawienia ściany, a następnie podwieszenia sufitu. 

Ścianki działowe powinny być połączone z konstrukcją budynku, ponieważ zapewni to dobre wyciszenie między pomieszczeniami oraz prawidłową cyrkulację powietrza.

Jak przymocować sufit gipsowy do ścianki działowej?

Zabierając się do następnego etapu łączenia, należy najpierw zaopatrzyć się w materiały do ścianek działowych i sufitów, takie jak:

  • profil główny,
  • profil przyścienny,
  • blachowkręty.

Profil główny ma za zadanie łączyć strop z gipsem, w podwieszanym suficie. Dodatkowo przyłącza się go także do profilu przyściennego. W ten sposób przytwierdza się w pośredni sposób, ściankę działową do sufitu. Profile te mocuje się z zastosowaniem blachowkrętów, aby zmontowana konstrukcja była stabilna i wytrzymała. 

Jakie materiały wykończeniowe zastosować?

Ścianki działowe i sufity gipsowe są już połączone. Czas zaplanować kosmetyczne wykończenie połączonych elementów konstrukcji. 

Najbardziej popularnym materiałem wykończeniowym z zastosowaniem tego typu materiałów, jest masa szpachlowa. Zawiera ona celulozę i tworzywa sztuczne, które redukują obciążenia powstałe na połączonych elementach. Wykończone w ten sposób łączenie, jest od razu gotowe do malowania. Dodatkowo, masa szpachlowa ma właściwości zabezpieczające przed pęknięciami i uszkodzeniami mechanicznymi. 

Inną możliwością jest zastosowanie akrylu, przeznaczonego do płyt gipsowo-kartonowych. Jest to substancja podatna i elastyczna w użyciu. Preparaty tego typu są bardzo łatwe i wygodne w aplikacji.




KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.