Powrót do: Produkcja, Budownictwo

Producent kominów przemysłowych


Zastosowanie kominów przemysłowych jest bardzo szerokie. Kominy przemysłowe stawia się wszędzie tam, gdzie proces produkcyjny prowadzi do powstania spalin lub gazów. A ma to miejsce praktycznie we wszystkich gałęziach przemysłu. Producent kominów przemysłowych może więc zaoferować swoje usługi zarówno firmie z branży hutniczej czy petrochemicznej, jak i oczyszczalni . Jak widać rynek w tej kwestii jest więc bardzo szeroki i pojemny.

Budowa kominów przemysłowych

To jak i z czego zbudowane są kominy przemysłowe zależy przede wszystkim od ich zastosowania. Wyróżnić można kominy wyposażone w jeden lub kilka przewodów. Poza tym kominy przemysłowe mogą być wytwarzane z różnych materiałów, w zależności od tego jakie spaliny będą przez nie przepływać. Podstawowy materiał z jakiego wykonuje się przewody to stal.

Jeśli środowisko jest mniej agresywne może być zwykła, jeśli natomiast jest ono bardziej korozyjne to nierdzewna. Kominy przemysłowe do transportu gazów mokrych i chłodnych pokrywa się dodatkowo wykładziną że szkło boro-krzemowego.

Jeśli natomiast gazy są gorące i suche to najlepiej sprawdzi się okładzina ceramiczna. Oczywiście kominy przemysłowe muszą posiadać odpowiednie certyfikaty, dzięki czemu ich użytkownik może być pewien, że są bezpieczne.

Montaż kominów przemysłowych

Kominy_przemysloweZanim komin zostanie zmontowany producent kominów przemysłowych musi wykonać odpowiedni projekt. Projekt ten uwzględniać musi wszystkie parametry związane z pracą komina. W tym dopasowanie instalacji do wymogów zakładu i prawa, odpowiedni dobór materiałów uwzględniający gazy z jakimi komin będzie pracował etc.

Jak widać producent kominów przemysłowych musi wziąć pod uwagę sporo czynników. Po etapie projektowania przychodzi etap montażu oraz oddania do użytkowania. Producent kominów przemysłowych musi być tutaj przygotowany na wyzwania, chociażby konieczność użycia nietypowych urządzeń montażowych, jak helikopter.

Ostatni zakres obowiązków jaki ma producent kominów przemysłowych dotyczy ich serwisowania już po montażu. Komin bowiem trzeba regularnie przeglądać, najlepiej w taki sposób, który nie utrudni funkcjonowania reszcie zakładu.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.