Powrót do: Wyposażenie domu

Jak wybrać fotelik samochodowy dla niemowlaka


Polskie prawo wymusza na rodzicach przewożenie dziecka w foteliku od porodu aż do osiągnięcia przez nie wzrostu 150 cm. Jest to oczywiście podyktowane względami bezpieczeństwa. Czy kierować się wybierając pierwszy fotelik samochodowy dla niemowlaka aby zagwarantować mu wygodę i bezpieczeństwo? Rynek oferuje nam bardzo duży i wcale niełatwy wybór. 

Czym kierować się wybierając fotelik samochodowy dla niemowlaka?

Foteliki dla niemowlaka nie zawsze pasują do każdego modelu samochodu. Dlatego wybierając fotelik do jazdy tyłem warto udać się bezpośrednio do sklepu i dobrać odpowiedni model, który będzie idealnie pasował do naszego auta. 

Fotelik samochodowy dla niemowlaka musi być oczywiście dostosowany do jego wagi. Na polskim rynku dostępne jest pięć kategorii wagowych fotelika. Dla niemowlaków dedykowane są pierwsze dwie. Są to foteliki z grupy 0 czyli do 10 kg oraz z grupy 0+ czyli do 13kg. Tego typu fotelik powinien wystarczyć do około 18 miesiąca życia dziecka. 

Foteliki dla niemowlaka mogą różnić się wagą. Ponieważ fotelik będziemy często ze sobą nosić powinien on być jak najlżejszy, aby nie stanowił zbyt dużego wyzwania. 

Fotelik dla niemowlaka do jazdy tyłem - Bezpieczeństwo to podstawa

Fotelik samochodowy dla niemowlaka (zobacz produkty) powinien przejść testy zderzeniowe i posiadać wymagane prawem, europejskie homologacje. O przejściu testów zderzeniowych świadczą przykładowo atesty ADAC, ale nie są to jedyne dopuszczalne w Europie testy bezpieczeństwa. 

Foteliki tyłem do kierunku jazdy przechodzą w tych testach nie tylko samą symulację zderzenia. Sprawdza się w nich również jakość materiałów z których są wykonane, sposób ich montażu oraz wagę. Dlaczego akurat te czynniki? Specjaliści uznali bowiem, że są one najważniejsze z punktu widzenia zapewnienia bezpieczeństwa. 

Fotelik do samochodu może być mocowany w aucie za pomocą pasów bezpieczeństwa lub bazy ISOfix. To drugie rozwiązanie zapewnia jego większą stabilność. Również montaż fotelika na bazie jest łatwiejszy niż zapinanie go pasami. Foteliki dla niemowląt mogą być wyposażone w pasy trójpunktowe lub pięciopunktowe. To drugie rozwiązanie jest, z punktu widzenia bezpieczeństwa, dużo lepsze i warto się właśnie na nie zdecydować. 
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.