Powrót do: Hobby budowlańca

Naturalne kosmetyki do mycia dzieci


Pojawienie się nowego dziecka w rodzinie to nie tylko radość i szczęście, ale również ogromna odpowiedzialność. Nowa mama musi się wiele nauczyć, także tego, jak opiekować się swoim dzieckiem.

Niemowlę jest jeszcze bezbronne i bezradne, wymaga stałej opieki, a kosmetyki dla niemowląt, których będzie potrzebowało od pierwszych dni, odgrywają w tym procesie nie najmniejszą rolę.

Skóra dziecka jest bardzo delikatna, wrażliwa i delikatna, dlatego wymaga specjalnego, delikatnego traktowania. Asortyment kosmetyków dla dzieci jest ogromny, a zrozumienie go nie jest łatwe. Spróbujmy to zrozumieć i na początek określmy kryteria, jakie powinny spełniać kosmetyki dla niemowląt.

Wymagania dotyczące kosmetyków dla dzieci

Kosmetyki_do_kapieli_dzieciNaturalne kosmetyki do mycia dzieci powinny być wykonane z naturalnych składników, bez substancji hipoalergicznych i toksycznych;

Na opakowaniu musi znajdować się lista składników, które są zawarte w produkcie;

Na opakowaniu powinny być wymienione składniki, z których składa się produkt; musi być obecny certyfikat jakości produktu.

Teraz, gdy już wiesz, na co zwrócić uwagę przy zakupie kosmetyków dla niemowląt, zrozummy, jakie kosmetyki trzeba kupić noworodkowi w pierwszej kolejności

Żel do mycia lub kąpiel z bąbelkami;

Szampon;

Kremy i olejki;

Puder dla dzieci;

Mydła dla dzieci; Szampony; Kremy i olejki; Proszek dla dzieci; Mydło dla dzieci;

Żel do kąpieli lub płyn do kąpieli z bąbelkami

Dziecko może być kąpane od drugiego lub trzeciego tygodnia życia i wtedy należy wybrać piankę kosmetyki do kąpieli dla dzieci bio lub żel, który zmiękcza wodę i jest kojący dla dziecka. Najlepiej wybierać produkty, które zawierają substancje aktywne, aby nie wysuszały delikatnej skóry dziecka.

Szampon

Wiele nowych matek uważa, że niemowlętom nie trzeba myć główek, ponieważ większość dzieci nie ma zbyt dużo włosów. Jest to jednak błędne przekonanie, ponieważ podczas mycia głowy dziecka oczyszczasz ją z potu, tłuszczu i martwych komórek, a także masujesz ją, aby odżywić i ożywić skórę.

Krem i olejek dla dzieci

Krem dla dzieci to produkt do pielęgnacji skóry, który powinna mieć każda mama. Podrażnienia, zapalenie skóry i inne problemy często występują u niemowląt, w tym przypadku można użyć kremu. 
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.