Powrót do: Wyposażenie domu

Jakie pieluszki i otulacze dają komfort niemowlęciu


Wiele rodzajów pieluszek przewinęło się przez rynek. Od tetrowych po flanelowe, jednorazowe, po obecne bambusowe. Zaskoczeniem może okazać się fakt, iż tkanina z włókien bambusowych daje noworodkowi i niemowlęciu. Po pierwsze, zawsze dzidziuś ma poczucie suchości, nawet, gdy się zesika. Po drugie, pieluszki bambusowe zawsze utrzymują odpowiednią temperaturę między tkaniną a skórą dziecka.

Jak to możliwe, że bambusowe pieluszki dają stałą temperaturę?

Włókna bambusowe to naturalny surowiec pochodzenia roślinnego. Gałęzie bambusa poddane odpowiedniemu procesowi zmiękczania przetwarzane są na włókna i nici. Dzięki temu można z nich utkać tkaniny na pościel, ubrania i miękkie pieluszki.

Ewenementem bambusa jest umiejętność zatrzymywania ciepła, by dziecko nie zmarzło. Gdy na dworze zaś jest gorąco, pieluszka z bambusa zacznie delikatnie chłodzić, by pupcia niemowlęcia została ochroniona przed odparzeniem.

Zmoczona pieluszka odprowadzi wilgoć na zewnątrz, by pośladki dzidziusia pozostały suche. To kolejny argument, by kupić i założyć naszemu maluszkowi to, co najbezpieczniejsze dla jego skóry. Tkaniny z bambusa można prać w pralce. Bardzo szybko schną. Dobrze jest po wysuszeniu pieluszki uprasować żelazkiem na parę. Wówczas bambusowe włókna nabiorą miłej w dotyku miękkości.

Jaki otulacz wybrać na wyprawkę dla noworodka?

Noworodek przez kilka tygodni będzie wymagał ściślejszego otulania go. Jest to uwarunkowane tym, że w łonie matki miał w miarę ciasno. Powodowało to, iż czuł bliskość ścianek swego "domku". Po narodzinach nagle przestrzeń rozrosła się do gigantycznych rozmiarów. Aby maluszek czuł się bezpiecznie, potrzebujemy go ściśle owinąć delikatną, ale ciepłą kołderką.

Dobry otulacz zamknie noworodka w ciasny rożek. Dla pewności, by się dzidziuś nie wykopał, związujemy rogi otulacza kokardą. Gdy miną 4 tygodnie od narodzin można zawijać niemowlę już nieco lżej.

W otulaczu dziecko bardzo spokojnie śpi, czując bezpieczeństwo. Dobrze owinięte maleństwo, dzięki zawiązanej kokardzie, w czasie snu nie zmarznie. Dzięki temu spokojnie będziesz mógł iść na własny zasłużony nocny odpoczynek.

Pieluszki i otulacze z najlepszych materiałów znajdziesz w sklepie: https://tamaja.pl/pieluszki-otulacze
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.