Powrót do: Wyposażenie domu

Czy można jeszcze znaleźć brytfanny żeliwne lub marmurowe


Brytfanna to jeden z chętnie używanych w kuchni przyborów, znanych już przez nasze babcie. Dzięki niemu można przygotować zarówno wykwintne świąteczne danie, jak i codzienny obiad. Mięsa, ryby, warzywa i inne składniki poddane obróbce termicznej w tym naczyniu zachowują wysoką jakość smaku i aromatu. Czy to brytfanny żeliwne, czy brytfanny marmurowe, można w nich dusić, piec, gotować i zapiekać posiłki.

Dlaczego warto wybrać brytfanny żeliwne?

Żeliwo jest bardzo trwałe i wytrzymałe. Jego odporność na temperaturę sprawia, że brytfanny żeliwne można z powodzeniem używać przez wiele lat. Ich spory ciężar zapewnia bezpieczeństwo stosowania - przypadkowe potrącenie nie sprawi, że naczynie spadnie na podłogę wraz z zawartością.

Jeśli będzie regularnie czyszczone i odpowiednio pielęgnowane, eksploatacja nie wpłynie na jego rdzewienie czy też inne uszkodzenia. Brytfanna to idealny produkt do przygotowywania dań jednogarnkowych, które zaoszczędzają czas oraz miejsce. Wybierając odpowiednią wielkość, można z łatwością zaserwować obiad czy kolację całej rodzinie.

Kolejny dobry wybór: brytfanna marmurowa lub granitowa

Brytfanny marmurowe czy brytfanny granitowe są również świetnym wyborem. Specjalna powłoka pokrywająca naczynie chroni przed przywieraniem dania i jest łatwa do wyczyszczenia. Można je również myć w zmywarce, co jest dobrą wiadomością dla wielu zabieganych pań i panów domu. Podobnie jak brytfanny żeliwne, są one odporne na zarysowania i inne uszkodzenia. Nie tłuką się jak szkło.

Dodatkowe udogodnienia

Jednym z nowoczesnych zastosowań w konstrukcji niektórych brytfann są specjalne uchwyty w pokrywkach. Dzięki nim możliwe jest dozowanie oliwy, masła lub płynnych przypraw w trakcie przyrządzania potraw. To bardzo wygodny wariant, dzięki któremu możemy kontrolować soczystość, smak i zapobiegać przypalaniu.

Większość brytfann można używać na kuchenkach indukcyjnych i czyścić w zmywarkach. Ich wszechstronność i łatwość użytkowania sprawia, że warto włączyć je do codziennego trybu gotowania. Pozwalają na pieczenie i gotowanie wielu różnych dań, w tym również dietetycznych.

Brytfanny granitowe, marmurowe i żeliwne znajdziesz w sklepie: https://abc-agd.pl/54-brytfanny
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.