Powrót do: Hobby budowlańca

Mały pacjent u dentysty


Stres małego pacjenta przed wizytą u stomatologa z Krakowa jest często paraliżujący. Dzieci płaczą, uciekają z gabinetu i nie chcą spokojnie siedzieć na fotelu. W takich warunkach dentysta nie jest w stanie pracować. Nie będzie w stanie włożyć do jamy ustnej dziecka żadnego wiertła, ponieważ mogłoby się to skończyć naprawdę tragicznie.

Jak zlikwidować stres

Małe dziecko nie jest w stanie zrozumieć, że musi leżeć nieruchomo, ponieważ w innym przypadło dentysta może zrobić mu coś złego. Stres związany z wizytą u dentysty polega również na tym, że jest to nieznane miejscem dla dziecka i nowa osoba. Dlatego, aby zlikwidować stres i strach dziecka, warto wybrać się najpierw z nim na wizytę poglądową.

Dziecko u dentysty

Dentysta pokaże dziecku całą aparaturę. Pozwoli dotknąć urządzenia. Dziecko będzie mogło także usiąść na fotelu. Dzięki temu, przy kolejnej wizycie, gdy już będą leczone zęby, maluch nie będzie się bał dentysty. Będzie go znał i będzie znał również miejsce. Dzięki temu dużo lepiej zaakceptuje fakt, że coś będzie mu robione w budzi. Poza tym, gabinety stomatologiczne tworzą również kąciki zabaw, w których znajduje się wiele atrakcyjnych zabawek.

Przyjemna wizyta dziecka u dentysty

Dziecko, które zainteresuje się takimi zabawkami, na pewno będzie chciało ponownie wrócić do takiego gabinetu, aby znów się pobawić. Będzie to świetny pretekst do tego, aby wyciągnąć dziecko bez krzyków i histerii do dentysty. Na pewno rodzice będą zadowoleni z takiego obrotu sprawy, ponieważ wizyta u dentysty z dzieckiem nie będzie dla nich aż tak bardzo stresująca i przebiegnie spokojnie.

Źródło: http://stomatologiatomaszewska.com
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.