Powrót do: Wyposażenie domu

Dach na domie drewnianym


Jeżeli urzekły nas domy drewniane i koniecznie chcemy taki wybudować, to musimy zwrócić szczególną uwagę na wiele istotnych spraw budowlanych. W tym przypadku opisze po krótce dach. Wiele producentów dachów podaje ceny swoich dachówek za metr kwadratowy. Wszystko się zgadza, jednak nie uwzględniają ceny za części wykończeniowe, do których należą rynny, gąsiory, wentylacje, kominy itp.

drewnpolodgaRodzaj poszycia dach w domu drewnianym

Oprócz tego do ceny zrobienia dachu często trzeba doliczyć obróbkę kominów, uszczelnienie okien dachowych itp. W domach drewnianych wyróżniamy kilka rodzajów poszyć dachu.

Należą do nich: dachówka ceramiczna, która cechuje się trwałością na około 100 lat, tłumi hałas, oraz jest odporna na ogień, niskie temperatury. Dachówka cementowa może idealnie odwzorowywać dachówkę ceramiczną, jednak cechuje się dużo gorszymi cechami.

Dachówka bitumiczna na dachu

Dachówka bitumiczna wspaniale pasuje do fikuśnych dachów. Jest bardzo lekka, przy dachach płaskich można z powodzeniem łączyć ją z elementami wypełniającymi, które dodatkowo uszczelnią nasz dach. Możliwa jest również opcja pokrycia naszego domu z bali pokryciem z blachy. W sprzedaży występuje szeroka oferta pokryć tego typu. Proste blachy są najtańsze, jednak nie zapewniają izolacji oraz wytrzymałości. Ja ze swej strony polecałbym blacho dachówkę wykonaną z kruszywa granitowego.

Solidne pokrycia dachowe

Są to bardzo wytrzymałościowe i solidne pokrycia, na które większość producentów daje gwarancję nawet 50 letnią. Ostatnią propozycją jest strzecha, która jest bardzo lekka, a jednocześnie cechuje się bardzo dobrą izolacją akustyczną no i cieplną. 

Jeżeli Wasz dom zasługuje już na zmianę i jest stary to warto sprzedać stare drewno i stare deski do skupu. Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę, że dobrze zachowane drewno rozbiórkowe to świetny budulec do nowych architektonicznie wnętrz.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.