Powrót do: Wyposażenie domu

Aranżacja wnętrza z kominkiem


Coraz trudniej jest sobie wyobrazić współczesny salon bez kominka. W dzisiejszych czasach nierzadko to właśnie kominki stanowią główny element przesądzający o charakterze i stylu wystroju danego wnętrza. Dlatego też są one coraz częściej przedmiotem zainteresowania projektantów i aranżatorów wnętrz, bez względu na to czy są to kominki rustykalne, klasyczne czy też nowoczesne.

Gotowy projekt kominka

Na rynku istnieje wiele firm oferujących projekt i montaż kominka. Szeroka oferta i coraz większa konkurencja sprawiają, że również ceny nie są już zbyt wysokie. To właśnie przyczynia się do coraz większej ich popularności. Pierwsze kominki powstawały już w średniowieczu. Były one znacznie większe niż obecnie.

Kamienny kominek w domu

Doświadczenie szybko wykazało, że najlepsze pod względem kształtu były kominki prostokątne posiadające odpowiednią głębokość komory, w której spalało się drewno. Najpierw robiono kominki z kamienia, z biegiem czasu popularność zyskiwały te murowane. Powierzchnia paleniska wykładana była najczęściej cegłą. Kominki wówczas służyły głównie do gotowania i zapewnienia ciepła, jednak już od początku swojego istnienia stanowiły również element dekoracyjny.

Ewolucja w kominkach

Z czasem kominki ewoluowały, a ich wymiary stopniowo malały. Ich teraźniejsza budowa oraz kształty sprawiają, że mogą być one stosowane w większości lokali wyposażonych w odprowadzenie spalin, takich jak domy, mieszkania, restauracje i innych lokalach użytkowych. Kominki nie tylko ogrzewają pomieszczenie, ale także dodają mu uroku, tworząc przy tym niepowtarzalną atmosferę i nastrój.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.